نکات مهم استفاده از آبسردکن ها

نکات مهم استفاده از آبسردکن ها

پس از خرید لوازم خانگی مهم ترین موضوعی که باید به آن توجه داشت؛ نگهداری و نحوه ی استفاده درست از آن دستگاه می باشد. استفاده ی درست و اصولی از وسایل خانه نه تنها باعث افزایش عمر مفید آن ها می شود، بلکه از به وجود آمدن خرابی های متعدد و نیاز به استفاده از خدمات و سرویس های تعمیرات نیز پیشگیری خواهد کرد و به این ترتیب بدیهی است که در هزینه های جانبی نیز صرفه جویی خواهد شد. همچنین شما برای کاهش دادن هزینه های پرداختی برای تعمیر لوازم خانگی در مواقع ضروری در صورتی که اطلاعاتی در مورد مکانسیم کار دستگاه و قطعات آن داشته باشید، می توانید مشکلات ایجاد شده را شناسایی و برطرف نمایید. در ادامه ی این مطلب از شما دعوت می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نگهداری و تعمیر آب سرد کن با ما همراه باشید. آب سردکن یکی از وسایلی است که در منازل و یا در محیط های اداری استفاده می شود و در فصول سرد و گرم بسیار کارایی داشته و مورد استقبال خریداران قرار گرفته است. این دستگاه دارای انواع مختلفی است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بدون مخزن خارجی : این نوع از آب سرد کن ها به صورت مستقیم به لوله کشی آب متصل می شوند و از مخزن برای نگهداری آب در آن ها استفاده نشده است که معمولا بیشتر در منازل کاربرد دارند.
  • دارای مخزن خارجی : همانطور که از نامشان پیداست، دارای یک مخزن خارجی با گنجایش محدود هستند و زمانی که آب داخل مخزن تمام شود، باید مخزن را مجدد پر کنید. معمولا از این نوع آب سرد کن در شرکت ها و محیط های اداری به دلیل اینکه امکان جابه جا کردن و تغییر در دکوراسیون محیط وجود دارد، استفاده می شود.

 

مهم ترین نکات برای استفاده ی اصولی و نگهداری از آب سرد کن

۱٫بررسی و تعویض فیلتر های آب

تمامی لوازم خانگی دارای دفترچه ی راهنما هستند و شما باید قبل از استفاده از آن ها، دفترچه راهنما را مطالعه بفرمایید. فیلتر های آب سرد کن باید در بازه های زمانی تعیین شده در کاتالوگ محصول بررسی و یا تعویض شوند. نادیده گرفتن این موضوع به دلیل ایجاد رسوب در لوله ها و اجزای داخلی دستگاه باعث خرابی محصول می شود؛ بنابراین شما باید با توجه در اطلاعات نوشته شده در دفترچه ی دستگاه جهت بررسی و تعویض فیلتر ها اقدام کنید تا از ایجاد مشکلات احتمالی و نیاز متعدد به خدمات تعمیرات آب سرد کن پیشگیری نمایید.

۲٫بررسی نشتی آب

ممکن است به دلیل افزایش فشار آب و یا گرفتگی لوله ها آب سرد کن نشتی آب داشته باشد. در مواقع بروز این مشکل شما باید تمامی پیچ ها و اتصالات را بررسی کنید در صورتی که مشکل با سفت کردن پیج ها برطرف نشد، مسیر های ورودی آب را چک کنید و اگر مشکل نشتی آب باز هم ادامه داشت، دستگاه شما دچار گرفتگی شده است و می توانید با استفاده از محلول های پاک کننده و یا محلول آب و سرکه گرفتگی های موجود در لوله ها و اتصالات آب سرد کن را برطرف سازید.

۳٫بررسی سیم برق

در مواقعی این امکان وجود دارد که دستگاه آب را سرد نکند و یا دمای آب کمتر از دمایی باشد که شما تعیین کرده اید. در چنین حالت هایی باید از سالم بودن سیم برق و اتصال درست آن به آب سردکن اطمینان حاصل کنید. در صورتی که مشکلی در اتصال سیم برق وجود نداشت به احتمال زیاد فیوز دستگاه بر اثر نوسانات برق خراب شده است؛ بنابراین باید فیوز را تعویض کنید.

۴٫تمیز کردن مخزن دستگاه

اگر آب سرد کن دارای مخزن آب می باشد؛ شما باید در بازه های زمانی معین آن را تمیز کنید و همچنین توجه داشته باشید که در هنگام جدا کردن مخزن از دستگاه حتما سیم اتصال برق را قطع کرده باشید.

درباره نویسنده

سعید غفاریان